Комендантська година

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський вважає, що в Україні потрібно запровадити адміністративне покарання за порушення комендантської години в умовах воєнного часу. Про це він заявив в ефірі національного телемарафону.

За словами міністра, поліція стежить за дотриманням комендантської години та проводить рейди нічними клубами у великих містах, де є порушення. За його словами, не всі в Україні дотримуються комендантської години, тому законодавці повинні встановити відповідальність за такі порушення.

"Не всі дотримуються умов комендантської години, і це питання до наших законодавців, щоб було встановлено належну відповідальність за порушення. Мова про адміністративну відповідальність", — сказав голова МВС.

Він додав, що комендантська година — це вимога часу, а не чиясь забаганка, щоб обмежити пересування людей. Під час комендантської години ведеться боротьби з диверсійними групами ворога, переміщення важливих вантажів тощо. За словами Монастирського, це — питання безпеки України, і ці вимоги необхідно виконувати.

Відзначимо, що зараз Кодекс про адміністративні правопорушення не передбачає ніякої відповідальності за порушення комендантської години. В травні у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт щодо запровадження такої відповідальності. Документ пропонує виносити попередження порушникам або штрафувати їх на суму від 170 до 510 грн.

Комендантську годину на Київщині продовжують: як вона діятиме