З собаками заборонено: в Києві можуть територіально обмежити вигул хатніх тварин
Фото: вигул хатніх тварин на деяких територіях можуть заборонити (YouTube)

Вигул хатніх тварин на території дошкільних, загальноосвітніх та медичних закладів в столиці можуть заборонити. Принаймні про це йдеться в проекті рішення 08/231-1348/ПР від 29.05.2017 "Про внесення змін до рішення Київради від 24.10.2007 №1079/3912 "Про регулювання питань утримання та поводження з собаками та котами в Києві", що було розглянуто та вдруге підтримано в середу, 30 серпня, на засіданні комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.

В пояснвальный записці автор документу - голова комісії Олег Гелевей (фракція ВО "Свобода") аргументує введення обмежень "чисельними усними та письмовими зверненнями, скаргами лікарів, паціентів, батьків та працівників перерахованих закладів на безвідповідальне, байдуже та неприпустиме поводження хазяїв собак та котів, які вигулюють хатніх тварин на території таких закладів".

Зокрема, Олег Гелевей впевнений, що власники тварин не здатні попередити напад тварини на дітей, школярів, пацієнтів та інших людей. До того ж вони ігнорують вимоги законодавства та не прибирають експременти за своїми улюбленцями.

Не дивлячісь на переконливість аргументів, вперше цей проект було повернено на допрацювання, адже він суперечить закону "Про захист тварин від жорстокого поводження", що дозволяє облаштовувати зоокутки у дитячих, освітніх, наукових, санітарно-курортних та оздоровчих закладах з дозволу відповідних органів.

Не дивлячись на всі протиріччя, членам комісії вистачило кількох хвилин, щоб вдруге підтримати проект рішення. Проте в нього ще будуть вносити зміни в робочому порядку.

Нагадаємо, місяць тому Петро Порошенко підписав оновлений закон про жорстоке поводження з тваринами.