З маршрутів Києва списали тролейбуси, які ще могли працювати

Усі тролейбуси "Київ-12.03" офіційно передали в службове розпорядження, вони більше не можуть експлуатуватися на лінії з пасажирами. Таким чином "Київпастранс" вирішив їх списати, йдеться в повідомленні активістів ГО "Пасажири Києва".

Вони вважають, що вагомих причин для виведення цих тролейбусів з експлуатації немає. 

"Електротранспорт має великий термін експлуатації, якщо вчасно проводити ремонти. До прикладу, в Будапешті досі їздять "Ікаруси" 1986-89 року випуску. А у Вінниці — ЗиУ-682В 1988 року після капітального відновлювального ремонту", — зазначають активісти. 

Востаннє тролейбуси "Київ-12.03" їздили Києвом наприкінці жовтня минулого року, а потім були розміщені на стоянці. Всього їх налічується 83 від 1998-2006 років випуску.  

"Саме тролейбуси обслуговують найзавантаженіші магістральні маршрути міста і могли б витіснити з них маршрутки-дублери", — додають в організації. 

"Пасажири Києва" закликають владу повернути тролейбуси "Київ-12" в регулярну експлуатацію попри те, що вони не інклюзивні. Їх пропонують чергувати, і тоді кожен другий тролейбус чи трамвай буде низькопідлоговим. 

Нагадаємо, 17 лютого у Києві повністю відновили роботу електротранспорту. 

Низькопідлогові трамваї та вагони метро: як оновлять транспорт Києва у 2023 році