З липня українці складатимуть іспити на водійські права за новими питаннями
Фото: іспит на водійське посвідчення

З 1 липня громадяни України складатимуть іспити для отримання посвідчення водія за новими екзаменаційними питаннями з правил дорожнього руху, які презентував Головний сервісний центр МВС. 

Тепер людина не буде стикатися з такими проблемами, як невідповідність питання категорії, низька якість зображення на ілюстративних матеріалах, а також не буде робити помилки при наявності двох правильних відповідей чи при заплутаних формулюваннях.

"У нових тестах питання актуалізували, виправивши їх відповідно до сучасної ситуації на дорогах, більше уваги приділили практичним навичкам, котрі знадобляться майбутнім водіям під час керування транспортним засобом. Окрім цього, питання згрупували відповідно до категорій водійського посвідчення. Таким чином, водіям легкових автомобілів, наприклад, не доведеться відповідати на питання, пов’язані з управлінням автобусів чи вантажівок", - зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Інших змін теоретична частина іспиту не зазнала. Тест, як і раніше, триватиме 20 хвилин і складатиметься з 20 питань, що обираються системою випадково. Тест містить питання за чотирьма тематичними категоріями: 10 питань з правил дорожнього руху, 4 питання з будови та експлуатації транспортних засобів, 4 питання з основ безпеки руху та 2 питання з надання першої допомоги.

Також українці вперше зможуть відкрито переглядати тести та безкоштовно перевіряти свої знання на сайті ГСЦ МВС.