Реве та стогне: в соцмережах бурхливо відзначають Шевченківські дні

9 та 10 березня — у дні народження та смерті Великого Кобзаря — в Україні традиційно відзначають Шевченківські дні. Цього року про пам`ятні дати не зможе забути жодна людина, зареєстрована в соцмережах. 

Користувачі з України та прихильники творчості Шевченка з інших країн влаштовують флешмоби, челенджі, створюють незвичні спецпроекти, присвячують Кобзареві вірші, фотоколажі та малюнки, записують на його вірші пісні.

Найбільшою популярністю в українському сегменті користується спецпроект  #DigitalShevchenko. Він нагадує про творчість Великого Кобзаря, осучаснює його образ та дозволяє скачати цікаві графічні зображення для сторінок у соцмережах.

Також дуже популярними в ці дні є колажі Андрія Єрмоленка, на яких Шевченко постає нашим сучасником з притаманним йому бунтівним духом.

Окрім того, прихильники Шевченка влаштували віршований флешмоб #ШевченкоЧелендж2017, приурочений до Шевченківських днів. Для участі необхідно продекламувати на камеру вірш видатного поета. 

Мета флешмобу  перевірити українців на знання поезії Тараса Григоровича і поширити слово Кобзаря в маси. До акції залучились навіть польські дипломати.

До речі, у Криму українські активісти також проводять акцію на честь Тараса Шевченка, не зважаючи на заборону окупаційної влади і загрозу кримінальної відповідальності. 

В колах сучасних музикантів Тарас Шевченко отримав не менше уваги. Рок-гурт Sweetlo поклав на музику вірш "Якби зустрілися ми знову", а вокаліст "Плачу Єремії" заспівав англійською мовою "Реве та стогне Дніпр широкий".


Нагадаємо, що столичний метрополітен також святкує день народження видатного українського поета Тараса Шевченка.