З бійкою та скандалом: Київрада провалила голосування за музей на Поштовій площі (фото, відео)

Депутати Київради провалили голосування за створення музею на Поштовій площі. При голосуванні за відповідний проект рішення у другому читанні не вистачило п’яти голосів. Про це повідомляє Delo.ua.

За створення музею проголосували 56 столичних депутатів зі 120 при необхідних 61 голосах.

Найбільш суперечливим стало питання про умови припинення інвестиційного договору із забудовником, який планує звести на Поштовій площі торговельний центр. Також точилися суперечки про те, кому буде підпорядковуватися новий музей.

Так, голова комісії з питань культури Вікторія Муха заявила, що місто не може припинити інвестиційний договір, бо це б порушило його умови.

На думку автора проекту рішення Сергія Гусовського, це голосування показало ставлення деяких чиновників до історії Києва.

«Голосування за цей проект демонструє справжнє ставлення до нашого міста і його минулого. Якщо у нас є повага до історії, у нас є шанси на світле майбутнє», — прокоментував документ Сергій Гусовський.

Також він додав, що планує повернутися до розгляду цього питання на наступній сесії Київради.

На порядку денному будо ще декілька гострих питань, проте жодне з них не ухвалили. Через відсутність результату ситуація загострилася і перейшла в бійку, повідомляє 44.ua.

Окрім депутатів у приміщенні КМДА були представники «Національних дружин» та інші активісти. Люди рвали плакати та штовхалися, а «Нацдружини» заблокували вихід з будівлі та увірвалися до сесійної зали. Представники «Нацдружин» вимагали провести повторне голосування. 

Пізніше прес-служба Київради повідомила, що засідання перенесено через застосування сили щодо працівників секретаріату та пошкодження майна й обладнання сесійної зали.

 

Віздначимо, що раніше Київрада в першому читанні підтримала проект про розірвання договору із забудовником Поштової площі.