Януковича визнали винним у заклику ввести російські війська в Україну (трансляція)

У четвер, 24 січня, Оболонський районний суд почав оголошувати вирок колишньому президенту України Віктору Януковичу, який втік до Росії після подій Революції Гідності.

Так, суд вже визнав колишнього президента винним в тому, що Янукович звернувся до російського президента Володимира Путіна із закликом ввести війська на територію України.

Суд встановив, що 1 березня 2014 року, перебуваючи на території Росії, Янукович навмисно і для сприяння порушенню суверенітету України, а також для легітимації російської агресії направив звернення до Путіна з проханням ввести на територію України російські війська.

Екс-президент, що зараз переховується у Росії, свою провину не визнає. Також він не бере участь у засіданнях суду по відеозв’язку нібито через травму хребта.

«Незважаючи на невизнання обвинуваченим провини, суд, заслухавши покази свідків, дослідивши висновки експертів, документи та речові докази, оцінивши доводи звинувачення і захисту, вважає, що винність обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України, доведена належними та допустимими доказами», — оголосив вирок суддя Владислав Дев’ятко.

Один із захисників Януковича Олександр Горошинський завив, що Оболонський суд порушив закон, не повідомивши час і місце оголошення вироку. За його словами, суд мав повідомити про це за три дні, однак зробив це тільки в середу, 23 січня.

Обвинувальний акт у справі про держзраду екс-президента був переданий Військовою прокуратурою України ще в 2017 році. Обвинувачення просить для Януковича покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Оголошення вироку Віктору Януковичу триває. Дивіться онлайн-трансляцію засідання суду:

 

Раніше повідомлялося, що в центрі Києва помітили банер з Януковичем в образі Діда Мороза.