Яким буде новий міст на Шулявці (фото)

В Київраді презентували новий проект Шулявського шляхопроводу. Міст, швидше за все, буде трирівневим із реверсним розподільчим кільцем.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник голови Київради Ілля Сагайдак.

За його словами, з 13 розглянутих проектів, обраних містобудівною радою столиці, найкращим було визнано варіант з круговим рухом. 

Подібне рішення має спростити проїзд з центру на Чоколівку і з Дорогожичів у центр, що розвантажить суміжні дороги цих маршрутів.

До того ж новий Шулявський шляхопровід з реверсним кільцем буде дуже компактним — всього 1,8 га. Для порівняння, традиційна розв'язка типу "чотирилисник" займає площу 13,5 га, що потребувало би знесення цехів заводу "Більшовик". Також реверсне кільце дозволить не пересікатися транспортним потокам, що зменшить ймовірність заторів.

Окрім того, компактність розв'язки дозволить заощадити час і паливо при її проходженні. За підрахунками Іллі Сагайдака, це знизить транспортні витрати на 250 мільйонів гривень на рік. Безсумнівним плюсом є і окремий пішохідний рівень з прокладеними велосипедними доріжками, адже в інших варіантах цього не передбачено.

Нагадаємо, що українці обговорюють обвал мосту на Шулявці.