Росіян саджатимуть у в’язницю за незаконний перетин кордону України

Верховна Рада підтримала законопроект, що запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону України.

Прийнятий закон передбачає позбавлення волі строком до трьох років за незаконний перетин кордону громадянами Росії з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особами, яким заборонено в’їзд на територію України чи представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора.

Під незаконним мається на увазі перетин кордону поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску без відповідних документів чи з підробними документами.

За повторне порушення або ж незаконний перетин кордону групою осіб передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років. Якщо перетин кордону буде скоєно із застосуванням зброї, то порушники проведуть за ґратами від п’яти до восьми років.

При цьому в Державній прикордонній службі відзначили, що для «звичайних» мігрантів і порушників передбачена адміністративна відповідальність за статтею 204-1 КУпАП.

У пояснювальній записці говориться про те, що прийняття цього закону направлене на збереження суверенітету і територіальної цілісності України.

Раніше повідомлялося, що Україна змінила правила в’їзду для росіян.