Як змінилась частота руху наземного транспорту у Києві: результати дослідження
Фото: auto.24tv.uа

У Києві наземний транспорт досі не відновив повноцінну роботу з початку війни.

Про це стало відомо з дослідження, яке провела транспортна компанія "Про мобільність".

Для дослідження були взяти дані щодо кількості транспорту на маршрутах Києва за лютий 2022 року та вересень 2022 року. 

"Громадський транспорт досі працює в обмеженому режимі й кияни скаржаться на надзвичайно великі інтервали руху", — кажуть дослідники.

Зараз лише 36% автобусів, 52% тролейбусів та 46% трамваїв від довоєнного випуску виходять на маршрути. 

Кількість транспорту на маршрутах Києва — результати дослідження

У лютому 2022 на маршрути щодня виходило понад 500 автобусів, 265 з яких – у пікові години. Зараз на маршрути виходить лише 181 автобус. У лютому найменший інтервал руху мав автобус №99 – 2,3 хвилини, у вересні він збільшився до 9 хвилин. Найбільший інтервал руху — 48 хвилин має автобус №37а. А 24 маршрути взагалі припинили свою роботу.

До лютого 2022 на маршрути тролейбусів виходило близько 320 випусків щодня, а станом на кінець серпня — 165 тролейбусів. У лютому інтервал руху складав 5-7 хвилин, зараз — 12-21 хвилину. А десять маршрутів так і не повернулися до роботи.

Трамваї, які мали найбільш стабільний випуск, також змінили частоту руху. До початку війни на маршрути виходило близько 212 вагонів, з яких 86 працювали лише у годину пік. У березні залишилося лише 30 вагонів, а на початок вересня — 97 одиниць, із яких лише 15 пікові. Борщагівський швидкісний трамвай працює лише у половину своєї потужності, деякі перестали курсувати. Інтервал руху складає від 6 до 20 хвилин. 

Крім того, транспорт зупиняється під час сигналу повітряної тривоги, що ще більше ускладнює життя киян.

У громадському транспорті можна буде сплатити проїзд банківською картою