Як зберегти тепло в оселях: поради Мінреінтеграції

Цього року українці готуються до складної зими, адже можливі перебої теплопостачання у помешкання. Тому Мінреінтеграції опублікувало корисні поради, як зберегти тепло: 

  • Зашторте вікно жалюзями або короткими шторами. Через скло зимою втрачається приблизно 8-15% тепла.
  • Заклейте щілини у вікнах, використовуючи звичайний скотч, паперові смужки або паралон, та утепліть вхідні двері. Це дозволить підвищити температуру у квартирі на 2-3°С.
  • Щільно закривайте міжкімнатні двері, а вентиляційні отвори у квартирі обладнайте спеціальними дверцятами або регульованими ґратками. Це дозволить зменшити витік теплого повітря з приміщень.
  • Звільніть простір біля радіаторів опалення. Задовгі штори або меблі, які закривають батареї, помітно зменшують ефективність опалення. Тепло має потрапляти у кімнату вільно.
  • Приберіть з радіаторів опалення декоративні панелі. Вони зменшують їхню ефективність на 20%. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша ніж у тих, які виступають у кімнату.

Нагадуємо, у випадку проблем із теплопостачанням у столиці, КМДА планує використовувати мобільні котельні на дизельному паливі. 

Як економити на опаленні та що робити, якщо воно зникне — поради Мінрегіон