Як відновлюють пошкоджені будинки на Лобановського та Чорнобильській: фото
Фото: КМДА

У Києві продовжують відновлювати будинки, які були пошкоджені через обстріли російських окупантів. Зокрема, зараз роботи тривають на багатоповерхівках на проспекті Валерія Лобановського, 6А та на вулиці Чорнобильській, 9А. Про хід робіт розповіли у КМДА.

Так, у багатоповерхівці будинок на Лобановського російська ракета влучила на третій день повномасштабної війни. Усього в будинку 126 квартир, а постраждали 16 з них.

На сьогодні на об’єкті демонтували покрівлю, частину монолітного залізобетонного каркаса, відновили роботу двох пасажирських ліфтів. Зараз будівельники працюють над відновленням пошкодженого монолітного залізобетонного каркаса будинку. Ремонтні роботи там мають завершити навесні наступного року.

Також на початку літа розпочали відновлювальні роботи в 16-поверховому будинку на вулиці Чорнобильській. Він сильно постраждав внаслідок потрапляння російської ракети 15 березня. Зі 126 квартир, що є у будинку, 64 — вигоріли повністю, а ще 62 — постраждали частково. При цьому несучі конструкції будівлі не були пошкоджені, тому його можна було відновити.

Зараз там підсилили залізобетонні конструкції, відновили вхід, проклали нові електричні та сантехнічні мережі, привели до ладу квартири та місця загального користування, а в соціальних квартирах роблять ремонт. Фасади будинку утеплюють мінеральною ватою та виконують герметизацію швів. Також у будинку вже встановили 80% вікон.  

Загалом в Києві першочергово відновлять 360 об’єктів, що постраждали від російських обстрілів. Серед них: 52 заклади освіти, 15 об’єктів охорони здоров’я, 5 закладів соцзахисту, 89 об’єктів ЖКГ, 12 закладів культури, 196 житлових будинків та одна адмінбудівля. На відновлювальні роботи з резервного фонду міського бюджету виділили майже 600 млн грн, а ще 200 млн грн дав уряд.

На Київщині відновили 623 приватні будинки та 31 школу