Як відключатимуть світло у Києві та області 1 лютого
Фото: unsplash.com

Сьогодні, 1 лютого, світло у Києві та Київській області відключатимуть за стабілізаційними графіками. Про це повідомили у ДТЕК

Там зазначили, що в енергосистемі країни все ще зберігається значний дефіцит електроенергії, проте надані "Укренерго" ліміти все ж зростають та дозволяють обмежувати споживання у межах графіків.

Так, на 1 лютого Київ отримав обмеження в середньому на рівні 1050 МВт на день. Це означає, що у пікові години при поточній температурі повітря столиця буде забезпечена на 67% від необхідної потужності.

Київська область на сьогодні отримала ліміт в середньому на рівні 751 МВт на день, що дозволить забезпечити 53% від потреби електроенергії регіону у пікові години при поточній температурі.

Гендиректор YASNO Сергій Коваленко пояснив, за яким принципом розподіляють відключення у Києві. За його словами, групи відключень формують не за кількістю будинків, а за потужністю, яку вони споживають. Усі вони відключаються автоматично, але є ще будинки поза групами, підключених до ліній критичної інфраструктури, які не можна відключити централізовано. Раніше їх у столиці було близько 1500, але зараз їхню кількість скоротили до 750.

Частину цих будинків (400) мають відключати ЖЕКи, ОСББ та керуючі компанії. Але деякі будинки, менш як 3% від загальної кількості, відключити не можна через технічні особливості.

"Фактично майже всі будинки у Києві відключаються за графіками. А от графіки можуть бути різними у сусідніх будинків", — додав Коваленко.

Раніше ми розповідали про те, якою буде погода у Києві в лютому. Морози будуть переважно у першій половині місяця, а ближче до весни все частіше визиратиме сонце.

Куди можна здати використані туристичні газові балончики