Ядерну установка «Джерело нейтронів» у Харкові знову обстріляли
Фото: 24tv.ua

Дослідницька ядерна установка «Джерело нейтронів», що знаходиться в експлуатації ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут», в черговий раз потрапила під обстріли. Про це заявили у Державній інспекції ядерного регулювання України.

Наразі оцінити масштаби пошкоджень неможливо через бойові дії, які не припиняються у районі розташування ядерної установки. У Держатомрегулюванні кажуть, що «Джерело нейтронів», як і будь-яка інша ядерна установка, не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій. Продовження її бомбардування та обстріли можуть призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій.

Напередодні Держатомрегулювання повідомило, що установку «Джерело нейтронів» перевели в глибокий підкритичний стан, а оперативний персонал контролює її стан. Зовнішнє електропостачання установки відсутнє через постійні обстріли прилеглої території, і його відновлення наразі неможливе. 

Радіаційна обстановка на майданчику поки що - в межах норми. Персонал продовжує усувати наслідки бойових дій та підтримувати обладнання ядерної установки у працездатному стані. Водночас ймовірність нових пошкоджень "Джерела нейтронів" залишається доволі значною через постійні обстріли району розташування установки. З цієї ж причини досі не вдалося знешкодити снаряд, який виявили в безпосередній близькості до установки.

Спротив російській окупації, день 31