Вулицю Ломоносова пропонують назвати на честь загиблої від обстрілів рф математикині
Фото: Юлія Здановська / facebook.com

Вулицю Михайла Ломоносова у Голосіївському районі Києва, де розташовані гуртожитки КНУ імені Тараса Шевченка, пропонують перейменувати на честь загиблої від обстрілів рф української математикині та випускниці вишу Юлії Здановської. З відповідним клопотанням ректор університету Володимир Бугров звернувся до мера Києва Віталія Кличка.

На вулиці Михайла Ломоносова розташовані гуртожитки студентського містечка КНУ, у яких мешкає понад 8 тисяч студентів, курсантів, аспірантів та співробітників університету. 

"На нашу думку, ця вулиця має носити ім'я Юлії Здановської, юної української математикині, випускниці Механіко-математичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка, волонтерки та вчительки, яка загинула від ракетного обстрілу Харкова 3 березня 2022 року у 21-річному віці. "Залишаюся в Харкові до перемоги" — саме таким було останнє повідомлення від Юлі...", — заявив Бугров. 

Він додав, що наразі іменем Юлії названий безкоштовний проект для талановитих старшокласників із України, організований факультетом математики Массачусетського технологічного інституту. У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вважають, що перейменування вулиці Ломоносова стане "жестом солідарності" з громадою міста Харкова, де народилася, виросла та загинула дівчина.

Для підтримки цього клопотання університет запустив флешмоб. Усіх охочих закликають поширювати на своїх сторінках допис із хештегами #ВулицяЮлії #JuliasStreet та коротким повідомленням, чому студмістечко КНУ має розташовуватися на вулиці Юлії Здановської.