Вулицю Герцена у столиці пропонують перейменувати на честь сенатора Ліндсі Грема
Ліндсі Грем, джерело: Zelenskiy / Telegram

Вулицю Олександра Герцена, що у Шевченківському районі столиці, пропонують перейменувати на честь американського сенатора Ліндсі Грема. Відповідну петицію зареєстрували на сайті Київради.

Автор зазначає, що Ліндсі Грем був одним із найпослідовніших міжнародних прихильників України. Протягом багатьох років він активно відстоював необхідність всебічної підтримки України, посилення санкційного тиску на росію та зміцнення української обороноздатності.

"Після початку повномасштабного російського вторгнення Ліндсі Грем десять разів відвідував Україну, демонструючи незмінну підтримку української держави та її народу.

Він неодноразово зустрічався з українським керівництвом, військовими та громадянами, працював над зміцненням двопартійної підтримки України у Конгресі США та до останніх днів життя сприяв ухваленню рішень, спрямованих на посилення міжнародного тиску на державу-агресора", — йдеться у тексті петиції.

Грем зробив вагомий внесок у зміцнення українсько-американського партнерства та міжнародної коаліції на підтримку України.

Водночас попри опозиційність письменника Олександра Герцена до російського самодержавства, він — представник російської історії та культури.

"У контексті державної політики деколонізації та дерусифікації України збереження таких топонімів є недоцільним", — пише автор петиції.

  • Нагадаємо, що про смерть американського політика Ліндсі Грема стало відомо напередодні, 12 липня. Попередньою причиною смерті сенатора-республіканця назвали розшарування аорти внаслідок атеросклеротичного серцево-судинного захворювання.

Також "Наш Київ" вже писав, що майбутню станцію столичного метро "Варшавська", яку будують на Виноградарі, просять перейменувати на "Проспект Європейського Союзу".

Помер актор Сем Нілл, відомий роллю у фільмі "Парк Юрського періоду"