Всупереч критиці Ватикан все-таки провів Хресну дорогу за участі українки та росіянки
Скріншот із відео

Ввечері 15 квітня, у Страсну п'ятницю в Колізеї у Римі відбулася традиційна Хресна дорога на чолі з Папою Римським Франциском. Усупереч масовій критиці з боку Української греко-католицької церкви та українських дипломатів, Ватикан все-таки провів хресну ходу між українкою та росіянкою.

Так, напередодні Ватикан вирішив, що українка та росіянка мають нести хрест під час ходи — це дійство мало б символізувати "примирення двох народів". Утім більша частина українських церков, зокрема, римо-католицька та греко-католицька, категорично виступили проти такого рішення. 

"Наша позиція така: ми не можемо говорити про примирення, тому що вони (росіяни — ред.) нас вбивають. Для того, щоб у стосунках між людьми і народами був досягнутий ідеальний стан примирення — війну потрібно припинити. Другий крок — це розкриття та справедливе засудження злочину, тому що немає миру без справедливості", — заявив глава УГКЦ архієписков Святослав Шевчук. 

Українка та росіянка несли разом хрест на 13 "станції" Хресної дороги, присвяченій роздумам про смерть Ісуса на хресті. Як відомо, уродженки України та росії, Ірина та Альбіна, приїхали до Італії 20 років тому. Вони обидві працюють у відділенні паліативної опіки та допомагають пацієнтам, які перебувають на важких стадіях хвороби або на порозі смерті. 

Зазначимо, що подібне рішення Ватикану провести хресну ходу "примусового примирення" бойкотували українські медіа. Зокрема, українські католицькі медіа відмовилися транслювати цьогорічну Хресну дорогу, про подібне рішення повідомили і національні канали. 

Спротив російській окупації, день 52