Всі польські сири в Україні виявилися підробкою

100% польських сирів, які продаються в Україні, є фальсифікатом, а імпортери, в тому числі і європейські, масово збувають на українському ринку неліквідну продукцію.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба з посиланням на голову правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація по захисту прав споживачів "Споживча довіра"» Максима Гончара.

«Українці ментально сприймають імпортне як якісне. А насправді перевірені нами польські сири на 100% виявилися фальсифікатом. Вся продукція в різному процентному складі містила жири немолочного походження. Супровідної документації немає: ні паспорта якості, ні митної декларації, ні транспортної накладної. Все це контрабанда», - сказав Гончар.

Він додав, що серед української продукції фальсифікату виявили майже 50%, і щороку його стає все більше.

«Найбільш помітна відсутність контролю в молочній галузі. Фальсифікується і вершкове масло, і молоко, і сметана. Продукти розбавляють пальмовою олією, в дитячому харчуванні знаходимо антибіотики», - розповів Гончар.

У Держпродспоживслужбі відзначають, що основною причиною такої кількості неякісної продукції на українському ринку є мораторій на перевірку бізнесу. Однак уже з квітня виробників продуктів харчування перевірятимуть без попередження.

Таку можливість держоргани отримають з початком дії закону № 2042-VIII «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин».

Раніше повідомлялося, що жителів Оболоні обурила якість води з-під крана.