Волонтери врятували кота з особливо небезпечної вентиляційної системи (фото)

Київська команда порятунку тварин провела ще одну непросту рятувальну операцію та витягла з вентиляційної шахти житлового будинку на вул. Рокоссовського кота, що знаходився на волосинку від загибелі. Про це повідомляється на сторінці Kyiv Animal Rescue Group в Facebook.

Насправді, шанси на спасіння у пухтастика були досить невеликі, тож своїм життям він має завдячувати кмітливості та відмінній реакції рятувальників. Справа в тому, що в будинку, де все відбувалося, вентиляційна система має особливо небезбечну для тварин конструкцію. Один невдалий рух - і кіт може стрибнути в одну з вузьких трубочок, звідки його вже не витягти вчасно. 

"Якщо кіт падає в таку трубочку вниз головою, він помирає через 10-15 хвилин від сдавлювання та притоку крові до голови. врятувати його вже неможливо, не вистачить часу, щоб пробурити стіну на рівні його застрягання", - пояснюють рятівники.

Оскільки кіт сидів на краю саме такої трубки, від використання перфоратора прийшлося відмовитися, щоб не налякати тварину. Вирішено було перекрити якнайбільше отворів за допомогою подовжувача та тканини. А потім рятувальник мав обережно спуститися по мотузці до кота і встигнути вхопити його до того, як той чкурке з переляку вниз. 

На щастя, рятівникам це вдалося. У врятованого все добре. Спочатку його взяла до себе жінка, що викликала підмогу, а згодом знайшовся й хазяїн творинки.

Нагадаємо, нещодавно волонтери врятували поранену лисицю.