Українцям заборонили робити селфі з бюлетенем в кабінках для голосування

Під час виборів виборці в кабінах для голосування не можуть робити селфі з бюлетенем або фотографувати його. Це порушення законів, за яке загрожує до 3 років позбавлення волі.

Про це повідомляє прес-служба МВС з посиланням на радника міністра внутрішніх справ Івана Варченка.

«Ми звертаємося до виборців, які мають відповідально підійти до реалізації волевиявлення — в день голосування виборець не повинен нікому звітувати про своє волевиявлення. Більш того, цей звіт на сьогодні може містити ознаки кримінального злочину, виборець може понести покарання за те, що він розголошує результати свого волевиявлення. Виборець не має права фотографувати свій виборчий бюлетень, не має права демонструвати його під час голосування, тому що таким чином виборець порушує таємницю голосування. Тобто ніяких селфі з бюлетенями в кабінках для голосування», — сказав Іван Варченко.

«Виборець, який продемонстрував своє волевиявлення, може бути притягнутий до відповідальності у вигляді обмеження волі строком до 3 років. А посадова особа, яка є суб’єктом виборчого процесу, може бути притягнута до відповідальності за порушення таємниці голосування та отримати покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років», — додав радник міністра внутрішніх справ.

Також під час брифінгу глава координаційного штабу МВС, радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко зазначив, що, станом на сьогодні, з початку виборчої кампанії зафіксовано 3305 заяв, пов’язаних з порушенням виборчого процесу. За вказаними фактами розпочато 175 кримінальних проваджень.

«Я хочу сказати, що за ті 12 днів, які залишаються, ми очікуємо орієнтовно понад 4 тис. заяв про порушення виборчого законодавства, бо в розпалі зараз кампанія. Ми готові дати відсіч будь-яким проявам хуліганства або будь-яким іншим неправомірним діям», — сказав Іван Стойко.