ЗНО з математики стане обов’язковим

З 2021 року зовнішнє незалежне оцінювання з математики стане обов’язковим для українських абітурієнтів. Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» розповіла міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Таке нововведення зумовлене тим, що за результатами PISA (міжнародна програма з оцінки освітніх досягнень учнів) Україна сильно відстає в якості вивчення математики. Базового рівня знань з цього предмету не досягають 36% учнів. За словами Новосад, йдеться про прості арифметичні дії та уміння переносити їх на життєві ситуації. Наприклад, конвертувати ціну в різні валюти.

«Ця проблема потребує широкої дискусії в освітянській спільноті. Тут є кілька напрямків, по яким потрібно працювати. Наприклад, це зміст. Наші програми дуже перевантажені. Це може бути однією з причин, чому учні мають погані результати, — сказала міністр освіти і науки. — Також треба дивитися на можливість додавання додаткових годин на вивчення математики».

Проте у 2020 році істотних змін в системі ЗНО не очікується, а ось з 2021 року ЗНО з математики стане обов’язковим. Воно буде дворівневим.

Також Новосад додала, що необхідно побороти страх дітей перед математикою. Це стане можливим завдяки нормальним методикам викладання і нормальному змісту навчальної програми з цього предмету.

«Ми маємо загалом побороти страх дітей перед математикою – це має стати результатом зміни змісту освіти та методик викладання. Тому що діти, коли вони щось не розуміють, спочатку цього бояться, а потім ненавидять. І потім це супроводжує все життя. Насправді через нормальні методики викладання, нормальний зміст програми, дуже важливо цей страх перед предметом побороти. І дати дітям впевненість у собі», — сказала Новосад.

Раніше повідомлялося, що українські школярі показали середній рівень знань в міжнародному рейтингу.