"Влада грає на наших психотравмах": відома ведуча висловилась про діяльність СБУ навколо Євробачення
Фото: Mediasat

Відома журналістка та ведуча телеканалу ZIK Тетяна Даниленко доволі різко висловилась щодо заборони на в'їзд до України російській участниці Євробачення Юлії Самойловій. На думку Даниленко, рішення СБУ є нічим іншим як спробою відволікти українців від інших проблем в державі.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Хотілося б помилятися, але історія з Євробаченням черговий раз продемонструвала: нам як суспільству від влади треба дуже мало. Ми щасливі будь-якому дешевому брязкальцю, яке влада тицьнула нам в руки, щоб її не відволікали від дорослих справ. Забороною на в'їзд російській співачці влада грає на наших психотравмах. Так, ми травмовані війною, убитими і пораненими. Ми морально скалічені цим", — пише Даниленко.

На її думку, українці не мають ставати "моральними каліками", які вірять в історії про "розіп'ятих хлопчиків" та вважають фашистами кожного іноземця, який розмовляє "неправильною" мовою.

"Ми все-таки повинні залишатися в адекваті. Коли спецслужба воюючої країни всерйоз мізкує, надуваючи щоки, пускати чи не пускати дівчину-інваліда на пісенний конкурс — це неадекватно. Не можу не погодитися з Сергієм Лещенко, який пригадав, що у цивілізованих країнах є практика пускати на свою територію ворогів у рамках міжнародних заходів: навіть у найскладніші історичні моменти США дозволяли приїжджати в ООН Фіделю та Раулю Кастро, Махмуду Ахмадінежаду, Уго Чавесу та іншим. Євробачення — не Генасамблея, але і Самойлова — не Чавес. Що б вона не відчебучила на сцені, та хоч з прапором ДНР би заспівала, якщо ми ментально здорові, це нам не національна загроза. Перетворювати все життя суспільства на вічний політичний цирк — ось де справжня загроза", — додає Даниленко.

Відзначимо, що оргкомітет Євробачення заявиви, що поважає закони України, але все ж розчарований таким рішенням СБУ стосовно Самойлової.

"Ми повинні поважати місцеві закони приймаючої країни, проте ми глибоко розчаровані таким рішенням, адже, на нашу думку, воно суперечить як духу конкурсу, так і поняттю інклюзивності, яке лежить в основі його цінностей", — йдеться у заяві Європейської мовної спілки.

Нагадаємо, що СБУ заборонила Юлії Самойловій в'їзд в Україну на три роки.