Віталій Кличко передав столичним медзакладам 15 нових сучасних швидких

Мер Києва Віталій Кличко передав 15 сучасних автомобілів екстреної (швидкої) допомоги медичним закладам столиці.

"Сьогодні ми передаємо 15 нових сучасних швидких. І на цьому не збираємося зупинятися та плануємо повністю оновити спеціальний і спеціалізований медичний транспорт Києва, щоб кияни отримували сервіс європейського рівня", — сказав Віталій Кличко під час передачі швидких в Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги.

Зокрема, були передані Citroen Jumper та Ford Transit Євро 5, які були закуплені наприкінці 2016 року. Загальна вартість швидких складає 30 млн грн.

"Такі швидкі я бачив в інших містах Європи. У нових автомобілях все передбачено для комфортної роботи і водія, і медичного персоналу, і для комфортного перебування пацієнта. Вони оснащені найсучаснішим медобладнанням. Європейське місто повинно мати авто швидкої допомоги європейського рівня", — наголосив мер Києва.

Нові автівки обладнані медичною апаратурою, реанімаційним, діагностичним, вентиляційно-респіраційним обладнанням і виробами медпризначення.

Віталій Кличко нагадав, що минулого року столична влада передала 100 нових автомобілів марки Ford Fiesta (Євро 5+) медичним установам столиці, щоб лікарі могли дістатися тих пацієнтів, які самостійно не можуть прийти до медичних закладів. Цього року, додав він, планується закупівля ще 103 машин швидкої допомоги для медичних закладів Києва. Всього ж у столиці сьогодні 800 швидких, частина з яких буде замінено більш сучасними автівками.

"Наше завдання — зробити так, щоб люди отримували якісні медичні послуги", — додав Віталій Кличко. 

Він також ознайомився з перебігом ремонтних робіт к лікарні швидкої допомоги. Віталій Кличко нагадав, що минулого року було виділено понад 50 млн грн на проведення капітального ремонту приймального відділення. І нині вже виконані ремонтні роботи на 70% території. Ремонт планується завершити вже у першому півріччі цього року. 

Мер додав, що розвиток медицини в Києві є одним із пріоритетів для столичної влади, оскільки здоров'я — це найдорожче, що є у людини. Віталій Кличко нагадав, що в бюджеті столиці на 2017 рік фінансування галузі охорони здоров'я збільшили на 3,7 млрд грн, а загальна сума видатків на медицину становитиме майже 7,5 млрд грн. Окрім того, додав київський міський голова, в столиці розпочали проект із розвитку медицини із застосуванням новітніх технологій, який дозволяє пацієнтам записатися на прийом до лікаря онлайн, не виходячи з дому.