Віталій Кличко: «Ми викрили корупційні схеми паркувальників, які щомісяця крали з бюджету 1,5 млн грн.»

У столиці викрили корупційні схеми чиновників КП «Київтранспарксервіс» і паркувальників, які привласнювали гроші за паркування машин. Щомісяця бюджет недоотримував 1,5 мільйона гривень. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час спільного брифінгу з першим заступником начальника головного управління Державної фіскальної служби в місті Києві полковником податкової поліції Ігорем Скороходом, повідомляє прес-служба КМДА.

«Наше завдання – наведення ладу в Києві, а для цього потрібно насамперед подолати корупцію. З першого дня роботи нашої команди ми зробили аудит усіх підприємств. Ми викрили мільярдні збитки на КП «Київпастранс» та інших підприємствах. Усі чиновники, задіяні в цих схемах, були звільнені з адміністрації. Матеріали передали в правоохоронні органи. Ми продовжуємо викривати крадіїв. Зараз наводимо лад у сфері паркування. Адже питання паркування у столиці стоїть дуже гостро. Нещодавно було викрито злочин чиновників КП «Київтранспарксервіс», які привласнювали гроші, зібрані за паркування авто. Тільки за останній місяць було вилучено 1,5 млн грн готівкою», – зазначив Віталій Кличко.

Наразі податкова поліція розслідує діяльність КП «Київтранспарксервіс» за останні три роки. І мер наголосив, що сподівається, що ця справа, як і решта 70 справ, які за поданням київської влади, розслідують правоохоронці, – буде завершена, а винні – притягнуті до відповідальності.

Віталій Кличко зазначив, що у Києві сьогодні близько 500 паркувальних майданчиків, і всі вони повинні офіційно працювати і сплачувати гроші у бюджет міста.

«Ми наводимо лад на Хрещатику і будемо рухатися від центру до околиць. Ми поставили спеціальні сфери, які блокують заїзд автівок на тротуари. Наше завдання – щоб водії паркувалися у спеціально відведених місцях, а порушників ми могли б штрафувати і евакуйовувати», – підкреслив Віталій Кличко.
Він наголосив, що столична влада давно чекає на ухвалення законопроекту «Про паркування», який парламент досі не розглянув.

«Якщо ми говоримо про децентралізацію, то Верховна Рада повинна надати право міській владі стягувати штрафи, евакуйовувати автівки. Великі втрати у Києві та у країні через те, що закон не ухвалений. Сподіваємось, найближчим часом його таки ухвалять і місцева влада зможе самостійно навести лад з паркуванням», – зазначив Київський міський голова.

Він також звернувся до всіх водіїв з проханням обов’язково вимагати квитанцію після сплати за паркування.

«Якщо ви заплатили за паркування і не отримали квитанцію, ці гроші пішли паркувальнику в кишеню», – сказав мер.

Віталій Кличко також зазначив, що столична влада створила багато паркувальних місць, зменшила плату за паркування.

«Ми також змінили керівництво «Київтранспарксервісу», на відкритому конкурсі переміг Артем Шамрай. Ми сподіваємось, що він покаже свою ефективність, і врешті-решт ми разом наведемо лад з паркуванням у Києві», – зазначив Віталій Кличко.