Віталій Кличко: "Ми продовжимо збільшувати кількість зелених зон у столиці"

Місто не повинне втратити динаміку попередніх 2 років і продовжить створювати нові зелені зони. Про це київський міський голова Віталій Кличко заявив під час презентації Стратегії розвитку "Київзеленбуду" на 2017-2021 роки.

"Я завжди наголошував, що Київ має бути містом парків і скверів, де киянам буде комфортно проводити час із родиною та друзями. За останні роки ми досягли суттєвого успіху в озелененні Києва. Тільки в 2016 році ми відремонтували 64 парки та сквери і висадили 90 тисяч дерев і кущів. За 2 роки ми надали статус скверу 140 ділянкам, які були занедбаними чи там намагалися звести незаконну забудову. На 30 га збільшилась площа зелених зон, з’явилося 37 нових скверів, оновлено понад 100 зелених зон міста. І сьогодні в місті нараховується 111 парків і 486 скверів", — зазначив мер.

Віталій Кличко підкреслив, що столиці потрібно зберегти цю динаміку та пристосовувати міський простір до потреб різних груп населення.

"Тому у нових парках, які з’являтимуться в Києві, кожен знайде місце, де йому буде комфортно відпочивати. Це і створення безбар’єрного простору, і забезпечення wi-fi, і сучасні ігрові та спортивні майданчики, бігові доріжки, створення зон для вигулювання домашніх тварин", — поділився планами Віталій Кличко.

При цьому мер зауважив, що ремонти та інші господарські роботи в зелених зонах потрібно закінчити вже до кінця весни.

"У нас є ще три місяці, щоб навести лад у парках. Адже кияни влітку хочуть відпочивати в парках, а не спостерігати за їхньою реконструкцією", — наголосив він.

Віталій Кличко зазначив, що зелені зони Києва мають бути інноваційними та використовувати сучасні технології і найкращий світовий досвід.  Там потрідно встановлювати сонячні батареї, сучасні ефективні системи поливу. Важлива також і безпека в парках.

"Для цього ми встановлюємо системи відеоспостереження у парках", — додав міський голова.

Також "Київзеленбуд" презентував 9 одиниць нової техніки: перший в Україні вантажний електромобіль для прибирання парків, екскаватор-навантажувач, вакуумно-підмітальну машину для збору сміття будь-якого типу та інші види інноваційної техніки, яка слугуватиме для створення та підтримки чистоти й комфорту в місті. Віталій Кличко особисто випробував нову техніку в дії та проїхався на підмітальній машині Хрещатиком.