Висадку пасажирів з усіх поїздів у напрямку Києва дозволили без права покинути територію вокзалу
ФОТО: ІВАННА ЗУБОВИЧ, НАШ КИЇВ

Через запровадження у Києві та області комендантської години до 08:00 понеділка 28 лютого пасажирам заборонено залишати територію вокзалів, повідомила "Укрзалізниця".

"Шановні пасажири! У зв’язку з введенням у Києві та області комендантської години до 08:00 понеділка 28 лютого, висадка пасажирів з усіх поїздів у напрямку Києва дозволена без права покинути територію вокзалу. Посадка на поїзди тільки для пасажирів, що вже перебувають на території вокзалу Київ-Пасажирський. Усі зони очікування відкриті для пасажирів. Просимо враховувати це при плануванні поїздки", - сказано у повідомленні.

Нові евакуаційні потяги

  • "Укрзалізниця" повідомляє, що о 16:00 27 лютого розпочнеться посадка на Gepard Express зі ст. Чоп, що готовий евакуювати 500 українських жінок і дітей до міста Плзень (Чехія).

Потяг безкоштовний. 

  • З Чопу в Захонь (Угорщина) продовжує курсувати щодня 9 пар поїздів (у складі одного поїзда - 6 вагонів). Посадка до поїздів за біометричним паспортом та після проходження усіх прикордонних процедур.

Угорщина забезпечує проїзд територією країни українцям безкоштовно.

Україна продовжує переговори щодо спрощення процедури в’їзду в Угорщину.

  • Щодня з Мукачево о 12:30 відправляється поїзд до Будапешта. Проїзд за умови купівлі квитка. 

Усі поїзди до Ужгорода курсують через Чоп, тому тих, хто прямує до Угорщини, просимо виходити в Чопі. Тут можна здійснити пересадку на поїзди до міст Угорщини.

У Чопі працює вся інфраструктура: вокзал, аптеки, магазини.

  • Зі Львова о 13:30 відправиться додатковий рейс сполученням Львів-Хелм (Польща), а о 14:00 - додатковий рейс Львів-Чоп.

Нагадаємо, з Чопа є пересадка на поїзди до Угорщини.

Ситуація на Центральному вокзалі столиці

Наразі на Центральному залізничному вокзалі Києва перебуває близько 600 людей, які очікують своїх поїздів або обрали вокзал, як укриття. 

Для людей відкриті усі зали очікування. Укрзалізниця надає людям воду та напої, але запаси вже завершуються. 

Просимо пасажирів, які прямують поїздами з інших міст через Київ передавати воду та продукти харчування. Також просимо бізнес за можливості доставити на вокзал воду та продукти. 

Важливо, місткість бомбосховища вокзалу обмежено, тому у разі небезпеки туди будуть пускати дітей, жінок та людей похилого віку.

Нагадаємо, на найбільших українських залізничних вокзалах можна буде пройти безкоштовні тренінги з надання першої медичної допомоги. Програма Укрзалізниці охопить міста-мільйонники та населені пункти східного регіону, розташовані поблизу лінії розмежування, а також міста південних областей.