Вийшов документальний фільм про життя блокадного Маріуполя
Кадр з фільму MARIUPOL 2022

Головний оператор Маріупольського телебачення Олександр Ратушний зняв документальний фільм MARIUPOL 2022, що розповідає про життя міста на Азові під час російської блокади.

Ратушний разом зі своєю родиною в березні жив у сховищі Маріупольського морського ліцею. Він зафільмував побут людей, що вимушені постійно ховатися від російських обстрілів у холодному сховищі, добувати собі їжу та майже не мають зв'язку із зовнішнім світом.  В описі до відео відзначається, що наразі доля людей, яких показали у документальному фільмі, невідома.

"Сподіваємося, що вони живі, знаходяться в безпеці та відгукнуться, побачивши себе", — кажуть у Маріупольському телебаченні.

Повномасштабне вторгнення росії та надзвичайна жорстокість окупантів, що два місяці постійно обстрілюють місто, спричинили в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф останніх часів. За підрахунками місцевої влади, в місті закинули понад двадцять тисяч людей. Ще понад 40 тисяч маріупольців були насильно вивезені до росії.

"Це — один із найстрашніших геноцидів мирного населення в сучасній історії. Армія росії цілеспрямовано і безжально знищує наше місто та його мешканців", — заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Житель Маріуполя разом із собакою 5 днів пішки йшов до Запоріжжя