Вихідних поменшає: з'явився новий проект закону про свята
Фото: Beobachter

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович оприлюднив нову редакцію законопроекту про державні та інші свята, який було доопрацьовано після громадських обговорень.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, документ був доповнений новою категорією "Міжнародні дні", куди включили серед іншого 8 березня – День боротьби за права жінок (буде святковим, але не вихідним) та 1 травня – День праці (буде вихідним). Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні, то цю пропозицію зняли.

Також Інститут дослухався до побажань та включив до проекту День Святої Трійці та залишив другий день після Великодня та Трійці (понеділок) вихідними.

Окрім того, до календаря свят внесли Різдво за Григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня, проте вихідним цей день не буде.

Неробочі святкові дні пропонується не переносити на понеділок, якщо вони припадають на вихідний (окрім Різдва за Юліанським календарем — 7 січня).

День державного прапора України пропонують відзначати 4 вересня, адже саме цього дня синьо-жовтий прапор підняли над будівлею Верховної Ради у 1991 році.

Також законопроектом були упорядковані скорботні дні, а День пам’яті жертв політичних репресій запропоновано перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада.

Повний текст нового законопроекту можна знайти за посиланням.