Мовний скандал у Києві
Фото: freepik.com

Навколо однієї з київських компаній розгорівся мовний скандал через. Юлія Завадська, яка шукає роботу журналісткою, заявила, що у компанії Budhouse Group їй відмовили у співбесіді через вимогу спілкуватися українською мовою.

"А тепер уявіть, що ви шукаєте роботу журналістом у Києві, вас запрошують на співбесіду, а по дорозі на цю співбесіду ви отримуєте повідомлення від HR про скасування. Через що? Через вимоги спілкуватися зі мною державною мовою", — написала дівчина у Twitter.

До свого допису Юлія додала скриншоти вакансії від компанії Budhouse та листування з її представницею. Також дівчина додала перший пункт зі свого резюме, де просить роботодавців відповідати їй виключно українською або англійською мовами. У своєму повідомленні HR-менеджерка компанії пояснила відмову у співбесіді так:

"Ми змушені скасувати співбесіду, оскільки у нас в компанії багато російськомовних співробітників та керівників. А у вас є побажання у резюме — тільки українська або англійська мови". 

Компанія Budhouse Group відповіла на це у Facebook, заявивши, що між ними та Юлією "сталося велике непорозуміння". Там підтвердили, що дійсно скасували співбесіду, але наголошують, що зробили це зовсім не через те, що кандидатка просила спілкуватися з нею українською мовою.

"Наша компанія є багатомовною, багато хто спілкується українською, багато хто російською та навіть болгарською, але українську розуміють та використовують усі, незалежно від того, яку мову більше вживають. Але це ні в якому разі не говорить про наше зневажливе ставлення до державної мови! Юлії було відмовлено у співбесіді, тому, що звернули увагу на її фразу "... інші я не розумію і співпрацювати... не буду" (витяг з цитати). Виходячи з цього, співбесіда була скасована, через те, що дівчина чітко вказала, що працювати з компаніями, де розмовляють не лише українською або англійською — вона не буде", — заявили у Budhouse Group.

Там додали, що рішення по скасуванню співбесіди прийняли "ні в якому разі не з причини україномовності кандидата або російськомовності частини наших співробітників". І попросили вибачення у дівчини "за це непорозуміння".  

Своєю чергою Юлія вже звернулася до уповноваженого із захисту державної мови. Мовний омбудсмен Тарас Кремінь у коментарі hromadske сказав, що його офіс проаналізував цей випадок, і щодо Budhouse Group мають провести перевірку.

"Моя ініціатива — провести заходи державного контролю стосовно ТОВ Budhouse Group, щоб з'ясувати особливості української мови у діяльності цього товариства. Це буде стосуватися і діловодства, і документообігу, і послуговування під час виконання основних повноважень, і звичайно роботи офіційних інформаційних ресурсів — сайту Budhouse Group. Протягом 30 календарних днів спробуємо з'ясувати ці та інші особливості їхньої діяльності", — сказав Кремінь.

Нагадаємо, у застосунку "Київ Цифровий" стартувало опитування щодо реального використання української мови у столиці. Кияни просять відповісти на питання: яку мову вони вважають рідною, якою мовою спілкуються вдома, з друзями, на роботі, під час навчання. 

Українські супермаркети бойкотують продукцію Bonduelle через "гумдопомогу" окупантам