Верховна рада зрівняла права жінок та чоловіків у армії

У четвер, 6 серпня, Верховна рада ухвалила закон, яким зрівняла права жінок і чоловіків в українській армії. Про це повідомляє «Укрінформ»

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях» підтримало 247 депутатів, при мінімально необхідних 226.

«Цей закон стосується гендерної рівності чоловіків і жінок під час проходження служби в Збройних силах України. Взагалі, ідея закону полягає в тому, що ми не ділимо осіб на чоловіків і жінок і фактично всі особи користуються однаковими правами під час проходження служби», — зазначив секретар комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.

Також повідомляється, що у дотриманні цього закону Україна орієнтуватиметься на практику Європейського Союзу, Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки. Закон про гендерну рівність у армії буде впроваджено з повагою до законів про захист материнства.

Новим законом визначено, що жінки виконуватимуть військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками, за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі. 

На практиці це означає, що жінки зможуть бути прийняті на військову службу за контрактом, проходити службу у військовому резерві, та виконувати військовий обов'язок у запасі і дотримуватися правил військового обліку.

Раніше ми писали, що на параді у День Незалежності курсант освідчився своїй коханій.