Верховна рада прийняла медичну реформу
Фото: депутати прийняли медичну реформу (tOrange.biz)

Верховна рада України підтримала в другому читанні законопроект №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", таким чином прийнявши медичну реформу. Про це повідомляє "Сегодня".

За законопроект проголосували 240 народних обранців. Новий закон передбачає зміну моделі фінансування системи охорони здоров'я, вводить міжнародні протоколи лікування, страхову медицину та плату за деякі послуги лікарів.

Відповідно до закону, держава буде оплачувати послуги медичних працівників і ліки, які передбачені програмою державних гарантій. Також з держбюджету будуть фінансуватися заходи боротьби з епідеміями і проведення різних експертиз, перелік яких затверджений Кабміном.

Програму, в свою чергу, має розробити Міністерство охорони здоров'я за погодженням з Міністерством фінансів. А стверджувати її буде Верховна рада в складі закону про Держбюджет на відповідний рік.

Особам без громадянства, біженцям і іноземцям будуть безкоштовно надаватися такі медичні послуги: екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована) і паліативна медична допомога; медична реабілітація; медична допомога дітям до 16 років і медична допомога в зв'язку з вагітністю та пологами. А також необхідні ліки.

Закон вступить в силу через місяць з дня його публікації і почне діяти з 1 січня 2018 року.

Нагадуємо, в цей час під будівлею Верховної ради проходить безстроковий мітинг з вимогою прийняття політичних реформ.