Вчені закликають не поступатися у транспорті місцем людям похилого віку
Фото: вчені радять людям похилого віку вести активний образ життя 

Поступатися місцем у громадському транспорті людям похилого віку вважається проявом чемності та турботи. Проте професор Оксфордського університету сер Муйр Грей з цим не погоджується. Про це пише видання "Українська правда" з посиланням на The Independent.

Старшим людям потрібно більше рухатися, ходити як мінімум 10 хвилин щодня, а між ліфтом та сходами обирати саме сходи, впевнений науковець.

"Нам потрібно з віком ставати активнішими. Тож подумайте двічі, перш ніж поступатися місцем в автобусі людині старшого віку. Постояти кілька зупинок – дуже хороша фізична вправа", – розповідає Грей.

Точку зору пана Грея розділяють і експерти з медичного видання The British Medical Journal. У своєму звіті вони доводять, що помірне фізичне навантаження може допомогти старшим людям жити без додаткової соціальної допомоги довше. Не варто плутати поняття старіння й втрати працездатності, наголошують вони.

Вчені стверджують, що регулярні фізичні вправи не лише допомагають відчувати себе молодшими, а й зменшують схильність до деменції.

"Відвідини спортивних клубів, прогулянки, садівництво покращують самопочуття людей у старшому віці й мають тривалі позитивні наслідки", – йдеться у звіті.

Нагадаємо, пенсіонери, що працюють, більше не будуть сплачувати податки.