Вагон поїзда «Київ-Москва» відправили на карантин через громадянку Китаю з температурою

У російському місті Брянськ пасажирів вагона у складі поїзда «Київ-Москва» відправили на карантин через те, що у ньому знаходилась громадянка Китаю з високою температурою. Про це повідомили у Держприкордонслужбі.

Громадянка Китаю прямувала у Росію потягом «Київ-Москва» та перетнула український кордон 20 лютого. Під час прикордонного оформлення співробітники Сумського загону Держприкордонслужби попередили жінку про те, що Росія обмежила пропуск громадян Китаю, проте жінка вирішила продовжити свою поїздку. Також прикордонники поцікавилися станом її здоров’я, проте жінка хворою не виглядала і запевнила, що з нею все добре.

В Україну іноземка прибула літаком з Мінська кілька днів тому, і під час проходження контролю на кордоні її стан здоров’я занепокоєння не викликав.

Після того, як російські прикордонники зняли жінку з потяга через підозру на коронавірус, її відправили до лікарні, тож повертатися в Україну громадянка Китаю не буде.

Вагон, в якому їхала жінка, відчепили від поїзда, а пасажирів відправили на карантин. Окрім громадянки Китаю, у вагоні їхала ще 21 людина: 13 громадян України (з них — 2 провідники), 6 громадян РФ і по одному громадянину Узбекистану та Канади.

Голова місцевого департаменту охорони здоров’я Андрій Бардуков розповів російському ЗМІ, що наразі ніяких свідчень щодо захворювання пасажирів на коронавірус немає, а вжиті заходи мають профілактичний характер. Він підтвердив факт карантинної обсервації пасажирів вагона.

Поїзд «Київ-Москва», у складі якого був вагон, прибув на Київський вокзал Москви. На вокзалі працюють дві інфекційні бригади медиків, які перевіряють пасажирів, що прибули.

У Держприкордонслужбі відзначають, що не знають, де саме знаходяться пасажири вагона. Разом з МЗС, МОЗ та Міністерством інфраструктури вони намагаються встановити всі деталі події, а також особи та місцезнаходження пасажирів.

Раніше ми повідомляли про те, що президент Зеленський зателефонував українці, що залишилась в Ухані. Дівчина вирішила залишитися в Китаї через те, що її собаку не пустили у літак.