В Україні започаткували нову премію у сфері книговидання та літератури

Медіа "Читомо" започаткувало нову для України премію за видатні досягнення у сфері книговидання та популяризацію літератури. 

Про це йдеться на сайті видання.

Зазначається, що премію вручатимуть наприкінці року. Цьогоріч нагороджуватимуть вперше, й відразу за два роки.

"Цьогоріч, усвідомлюючи усі виклики, з якими стикнулася книжкова галузь після повномасштабного вторгнення та надзвичайні приклади стійкості та креативності, які вона продемонструвала, організатори премії вирішили розширити часові межі оцінюваних здобутків номінантів, включивши не лише 2023, але й 2022 рік", — розповідають організатори.

Медіа "Читомо" започаткувало нову для України премію за видатні досягнення у сфері книговидання та популяризацію літератури

Податися на премію можуть видавці, бібліотеки, книгарні, журналісти та книжкові блогери. Заявки приймаються з 28 серпня до 15 вересня у таких номінаціях: 

  • "Трендсетер видавничого ринку" за розвиток інноваційного підходу у видавництві, креативну трансформацію бізнесу, розвиток книжкового / літературного ландшафту України тощо;
  • "За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання" за пошук нових способів донесення книги до читачів, створення позитивного іміджу для читання, трансформацію освітнього процесу за допомогою читання тощо;
  • "Амбасадор української книги" за особистий внесок у видимість української книги та літератури у світі, формування позитивного іміджу української літератури та культури тощо.

Винагорода за перемогу в кожній із номінацій складає 4 тисячі євро. Крім того, окремо вручать відзнаку Франкфуртського книжкового ярмарку. Перемога передбачає можливість стендової участі в ярмарку 2024 року.

"Це перша комплексна премія в книжковій галузі. Вона, по суті, визнає нові реалії ринку, де постійно зростає роль книжкових блогерів, нових медіа, креативних рішень для видавництв та розповсюджувачів, зрештою – активістів та громадськості. Галузь стає дедалі конкурентнішою, і зараз саме час відзначити не тільки видатні твори, але й справжні явища у світі літератури і книговидання", — зазначила співзасновниця Читомо Ірина Батуревич.

На Київщині нагородили лауреатів Шевченківської премії