В Україні скасували податки на ввезення авто та інших товарів
Фото: unsplash.com/photos

Президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон про пільговий імпорт на період дії воєнного стану, яким скасовуються податки на ввезення в Україну автомобілів та інших товарів.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану" був опублікований у газеті "Голос України" і вже набув чинності.

Закон передбачає звільнено від ввізного мита та податку на додану вартість на імпорт товарів для платників єдиного податку першої-третьої групи, які сплачують податок за ставкою 2% від обороту, а також встановлює спрощену форму розмитнення. Спрощений спосіб митного контролю передбачає подання попередньої митної декларації та не вимагає проведення митного огляду.

Також закон тимчасово звільняє від оподаткування ПДВ та акцизним податком ввезення на територію України легкових автомобілів, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше та вантажівок.

При цьому, звільнення від податків не застосовується до ввезення в Україну товарів, які мають походження з росії, або ввозяться з території росії, або з окупованої території України.

Крім того, продовжується з трьох до шести місяців період, протягом якого платники податків, які не мали змоги подати податкову звітність, повинні виконати обов'язок щодо повного подання звітності після закінчення особливого періоду.

Спротив російській окупації, день 42