В Україні проходить тиждень безпеки дорожнього руху

З 14 по 20 листопада в Україні проходитиме тиждень безпеки дорожнього руху.

Як передає Укрінформ, вчора відбувся круглий стіл на тему: "Безпека дорожнього руху в умовах воєнного стану", де обговорювали законодавчі зміни у сфері безпеки дорожнього руху, освітні програми виховання юних учасників руху в умовах війни, кількість ДТП в умовах воєнного стану.

Зазначається, що протягом тижня відбудуться заходи, які повинні привернути увагу суспільства до проблем, які відбуваються на дорозі: травматизм, смертність під час ДТП. До акції приєднались майже 250 міст України, де проходитимуть різні виставки, акції та інформаційні лекції.

Нещодавно перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін повідомляв про те, що кожного разу, коли вимикають електроенергію, треба максимально обережно поводитись на вулицях.

Після того, як росія завдала ракетні удари по енергосистемі України, населені пункти залишились без освітлення, що призводить до більшої вразливості пішоходів на дорогах.

Вже зареєстровано два законопроєкти №8155 та №8156, які пропонують використання світловідбивних елементів на одязі в темну пору. Люди повинні дбати про свою безпеку та розуміти свою відповідальність, коли вони стають повноцінними учасниками дорожнього руху. Штраф за невикористання світлоповертальних елементів пропонується невеликий, всього 51 грн.

Наголошується, що основними причинами ДТП на дорогах є:

  • Перевищення швидкості;
  • Порушення правил переїзду перехресть;
  • Порушення правил переїзду пішохідних переходів;
  • Керування транспортним засобом у стані сп’яніння.

Представники МВС зауважили, що в Україні заборонено користуватися телефоном за кермом, тримаючи його у руці, оскільки "при спілкуванні по "мобільному" реакція водія сповільнюється, а це може спричинити ДТП".

Також в рамках тижня пройде акція "Здай кров – врятуй життя". Такі "тижні безпеки" планують проводити двічі на рік.

Раніше ми писали, що в Україні створюють єдиний телефонний номер екстреної допомоги. У разі ДТП, щоб звернутися до служб екстреної допомоги не потрібно буде телефонувати за різними номерами телефонів, такими, як 101, 102 чи 103 достатньо буде набрати єдиний номер 112.

Поліція посилює контроль на дорогах: стало багато ДТП і п'яних водіїв