В Україні почалася мобілізація військовозобов'язаних, які не входили до резервістів першої черги
Фото: УНІАН

Проводиться мобілізація військовозобов'язаних, які не входили до резервістів першої черги, повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач.

"Майже 100% резервістів, які перебували на обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вже вирушили у свої бойові військові частини та виконують завдання з оборони. Тому зараз ми проводимо мобілізацію військовозобов'язаних, які не входили до резервістів першої черги, а інших категорій", - сказав Горбач на брифінгу в українському медіацентрі в Києві у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, громадян, які мають військовий досвід або раніше проходили службу, можуть відправити напряму у військові частини. Тих, хто не проходив службу, але підлягають мобілізації, спочатку обов'язково відправлять до навчальних центрів Збройних сил України, а вже потім -  до бойових військових частин з метою виконання завдань з оборони. Але таких строковиків залучатимуть до оборони держави лише в разі бойових дій на раніше мирній території.

Щодо переселенців, то вони мають обов'язково стати на військовий облік за місцем перебування. Їх також можуть мобілізувати.

За словами Горбача, жінки, які перебувають на військовому обліку за відповідними військово-обліковими спеціальностями, можуть бути призвані у військові частини на військову службу. Але наразі такої потреби немає. Водночас Горбач уточнив, що жінок не можуть мобілізувати без їхньої згоди.