В світі відзначають Міжнародний день музеїв. Які музеї Києва можна відвідати онлайн

Київські музеї підготували низку заходів, приурочених до Міжнародного дня музеїв. Розказуємо, які з них можна відвідати, не виходячи з дому.

Літературно-меморіальний музей М. Булгакова

Читання творів Булгакова різними мовами в день його народження, 15 травня, ― багаторічна традиція музею. А оскільки поруч з цією датою стоїть ще одна ― Міжнародний день музеїв, тут вирішили об’єднати ці дві події. Через карантин зібратись біля пам’ятника Булгакову цьогоріч не вийде, тому читання творів письменника пройдуть онлайн. Щоб долучитися до ініціативи, потрібно записати відео, де ви читаєте улюблений уривок з твору Міхаїла Булгакова, і надіслати його в особисті повідомлення на сторінку музею. Дивитись ролики можна тут.

Фото: kyivmaps.com

Музей української діаспори

У Музеї української діаспори в рубриці «ExhibitionOnQuarantine» можна онлайн відвідати виставку «Наш Сікорський». Пропонують дізнатись про речі, що надихали юного авіаконструктора створити перший гелікоптер у Києві, про перший політ на кращому літаку Російської імперії С-6А у 1912 році, про перший американський літак Сікорського S-29А та ще багато іншого. Після зняття карантинних обмежень виставка буде доступна для перегляду офлайн.

Фото: poglyad.tv

Музей Шолом-Алейхема

На сторінці Музею Шолом-Алейхема 18 травня відбудуться онлайн лекції Ірини Климової «Національне мистецтво» та «Бсамим» із циклу «Сторінки єврейської історії та культури». Програма знайомитись з єврейською Традицією, історією та культурою, а також з видатними постатями мистецтва та культури нашого часу.

Фото: walking.kiev.ua

Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»

У «Київській фортеці» 18 травня пройде аудіовізуальна екскурсія «Таємниці Косого капоніру». Косий капонір — це фортифікаційна споруда середини ХІХ століття в складі Госпітального укріплення фортеці. Упродовж 1863–1918 років він використовувався як місце утримання політичних в'язнів, зокрема, з середовища військовослужбовців. У 1930–1941 роках і від 1971-го донині — музей. Що таке карета смертників, хто був ув’язнений в стінах капоніру та що було тут за радянських часів ― про все це розкажуть на екскурсії.

Фото: uk.wikipedia.org

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків до Дня музеїв підготували серію публікацій про інклюзивність. Адже тема ініціативи цьогоріч ― «Музеї за рівність: різноманіття та інклюзія». На сторінках музею у Facebook, Instagram, Telegram та на YouTube-каналі музею можна прослухати короткий аудіозапис, уявляючи твір мистецтва який описано. Зображення з’явиться наприкінці аудіо доріжки. Такий лаконічний опис предмета, простору або явища разом з іншими методами та підходами допомагає незрячим та слабозорим пізнавати мистецтво.

Фото: ua.igotoworld.com

Музей книги і друкарства України

У Музеї книги і друкарства України 18 травня пройде віртуальна екскурсія музейною виставкою «Моя, твоя ― наша Ліна Костенко» і музейний флешмоб «За що я люблю Музей книги і друкарства». На екскурсії розповідатимуть про біографію поетеси та її творчість. В рамках флешмобу пропонують зізнатись музеям у своїй любові, знявши відео та додавши до нього хештег: #чому_я_люблю.

Фото: kyivmaps.com

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Цей музей 18 травня представить онлайн-конкурс на знання творчості відомих українських митців «Рука митця», репортаж-спогад про музейну акцію «Ніч у музеї» 2017 року. Також на сторінці музею у фейсбуці можна подивитись відеофільм «Катерина Білокур» у трьох частинах із документально-художнього циклу пізнавальних програм «Ніч у музеї».

Фото: uk.wikipedia.org

Читайте також: «Як буде організована робота метрополітену після карантину»