В Україні знайшлись викрадені шедеври Рубенса та італійських митців (відео)


Портрет Пітера Пауля Рубенса

Картини були викрадені з італійського музею в Вероні ще наприкінці листопада минулого року. Віднайти полотна на острові Турунчук, що на Одещині, правоохоронцям вдалося в результаті тривалих та копітких оперативно-розшукових заходів. Картини вже були підготовлені до контрабандного переміщення з України на територію Молдовської Республіки.

Отримавши інформацію про слід викрадених в Італії шедеврів мистецтва, співробітники прикордонного відомства ініціативно розпочали низку оперативно-розшукових заходів. Хід операції на особистому контролі тримав Президент України.

Аби віднайти старовинні роботи художників, українські прикордонники організували дієву взаємодію з молдовськими колегами, що допомогло встановити можливих координаторів крадіжки.

Крім того, прикордонники з’ясували, що для переховування від слідства в Республіці Молдова картини були незаконно переміщені в Одеську область з використанням міжнародних поштових перевезень. Слідство також встановило членів транскордонної злочинної групи, серед яких були громадяни України, Молдови та Росії, а також осіб, які мали збувати полотна в Україні та Росії.

Викривши злочинну групу та схему переміщення картин, слідчо-оперативна група у складі прикордонників та співробітників військової прокуратури віднайшла схрон в якому знаходилися викрадені полотна. Він був облаштований на острові Турунчук на Одещині, який знаходиться неподалік придністровського сегменту українсько-молдовського державного кордону. Варто відмітити, що 17 знайдених картин таких митців як Рубенс, Тінторетто, Пізанелло, Каротто, Ганс Де Йоде та Мантенья і інших оцінюються на суму близько 16 мільйонів євро.

Декілька днів тому мистецтвознавчою експертизою оригінальність полотен було підтверджено.