В Україні змінився порядок оформлення ID-картки

Кабмін вніс зміни у порядок оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки. Про це повідомляє Державна міграційна служба.

На засіданні Уряду було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».

Відтак, з 1 листопада цього року українці зможуть за бажанням обміняти свій паспорт у формі книжечки на паспорт у формі картки у будь-який час.

При цьому Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документу законодавством не передбачена, і всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.

Нагадаємо, що запровадження паспорта у формі ID-картки в Україні розпочалося у січні 2016 року, і зараз нові паспорти видаються лише якщо старий документ було втрачено або викрадено, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт вперше.

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, а за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір у розмірі 279 грн.

Нагадаємо, що нещодавно в Україні знову дозволили видавати паспорти старого зразка.