В Україні заборонили скандальний російський фільм «Матильда»

В Україні заборонили кінопрокат скандального російського фільму «Матильда». Про це повідомляє ТСН з посиланням на члена експертної ради при Держкіно України, книговидавця Дмитра Капранова.

Причиною заборони фільму, який розповідає про стосунки майбутнього російського імператора Миколи II і балерини Матільди Кшесинської, стала участь у виробництві кінострічки музиканта, який знаходиться в «чорному списку».

«Ось зараз ми не дозволили прокат "Матильди" за формальними критеріями. Там музикант, який там все це робив. Він в "чорному списку". Наші глядачі можуть запитати: як так, всього лише музикант, а ви забороняєте. А у відповідь я можу сказати: "Ви готові купувати на базарі кавуни з нітратами? Так, там є вітаміни, але там є і нітрати". Ці люди з "чорного списку" — це нітрати, вони є — значить, продукція вважається отруйною», — пояснив Капранов.

Швидше за все, мова йде про російського диригента Валерія Гергієва. Музику для фільму записав Симфонічний оркестр Маріїнського театру під його керуванням. Гергієв також є музичним продюсером картини.

Відзначимо, що в Росії «Матильда» встигла наробити чимало галасу. Зокрема, проти стрічки виступала колишній прокурор анексованого Криму Наталія Поклонська, а також деякі представники РПЦ. На їхню думку, фільм ображає почуття вірян, показуючи сексуальні відносини майбутнього імператора з балериною. У 2000 році РПЦ канонізувала Миколу II та членів його сім’ї, що були розстріляні більшовиками.

Раніше в Україні заборонили ввезення 25 книг з Росії.