В Україні можуть відмовитися від деяких копійок
Фото: в Україні можуть відмовитися від копійок номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок ("Кореспондент.net")

Національний банк України розглядає можливість відмови від монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

НБУ пропонує округляти суми в чеках для зручності як продавців, так і покупців.

"Монети дрібних номіналів (1 – 5 коп.) майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги. Вони не повною мірою забезпечують функцію обігу. Водночас вартість виготовлення таких монет перевищує їх номінальну вартість. Інші учасники готівкового обігу щорічно несуть витрати на оброблення, транспортування, зберігання цих монет. Разом із тим, монети дрібних номіналів майже не повертаються з обігу до банківської системи.", — йдеться в повідомленні.

На сьогодні в обігу перебуває 12.9 млрд. монет, у тому числі номіналами 1 коп. – 2.4 млрд, 2 коп. – 1.4 млрд, 5 коп. – 1.9 млрд, 10 коп. – 3.8 млрд, 25 коп. – 1.7 млрд, 50 коп. – 1.2 млрд та 1 грн. – 0.5 млрд.

Таким чином, Нацбанк пропонує відмовитися від карбування монет номіналом 1, 2, 5, а також 25 копійок (оскільки у разі відсутності монет по 1, 2 та 5 копійок 25 копійок не можна буде розміняти). Однак з обороту вони вилучатися не будуть і будуть продовжувати виконувати функцію засобу платежу.

Раніше повідомлялося, що в Одеській області підліток купив авто за сувенірні долари.