У Раді запропонували дозволити українцям міняти по батькові

Депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроєкт з пропозицією дозволити українцям змінювати своє по батькові. Відсутність такого права, на думку авторів документу, порушує Конституцію. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту на сайті Верховної Ради.

«Чинне сьогодні законодавство України відносно вільно дозволяє фізичній особі змінювати ім’я або прізвище. Але на відміну від можливості змінити власне ім’я і прізвище, чинне законодавство прямо не передбачає права змінювати на свій розсуд своє по батькові, чим порушує вимоги вищевказаних статей Конституції України (ст. 21, 22 Конституції України — ред.)», — пояснили автори законопроєкту.

Депутати пропонують внести зміни до Цивільного та Сімейного кодексів України та дозволити громадянам на свій розсуд змінювати своє по батькові так само, як і прізвище або ім’я.

Відповідно до запропонованого законопроєкту, особа, яка досягла 16 років, отримує право на свій розсуд змінити прізвище, ім’я або по батькові. Особа від 14 до 16 років має право змінювати прізвище, ім’я або по батькові за згодою батьків або одного з них (в разі, якщо інший помер, позбавлений батьківських прав, визнаний обмежено дієздатним або недієздатним). Якщо над особою, яка досягла 14 років, встановлено опіку, то питання зміни прізвища, імені або по батькові узгоджується з опікуном.

Нагадаємо, 12 листопада депутати прийняли закон про заборону пластикових пакетів в Україні. Пластикові пакети в магазинах і закладах харчування заборонять з 1 січня 2022 року.