В Офісі президента назвали приблизні терміни вступу України до ЄС
Фото: Офіс президента

Україна має вступити до Європейського союзу вже у найближчі роки, і це точно не триватиме "п’ятирічки". Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявив заступник голови Офісу президернта та дипломатичний радник Володимира Зеленського, відповідальний за євроінтеграцію, Ігор Жовква.

Він визнав, що поки не всі держави Євросоюзу стовідсотково готові до, того, щоб Україна приєдналася до європейської родини. Проте він запевнив, що переговори дають свій результат.

"На жаль, не всі країни однаково думають, але точно можна говорити, що жодна ЄС країна не проти. І кожна країна має позитивну динаміку щодо ставлення до вступу України. Хоча швидкість цієї динаміки трошки різна", — пояснив дипломат.

Він відмовився публічно прогнозувати орієнтовний рік вступу та пояснив, що на цьому етапі "на жаль, не все залежить від нас". Однак Жовква виключяє можливість, що переговори розтягнуться надовго.

"Точно не десятиріччя і не п’ятирічки. Українці, солдати на передовій, цивільні, які зараз під обстрілами, діти, які хочуть жити в європейській Україні – не дозволять нам цього. Йдеться про роки", — наголосив він.

Жовква додав, що Україні доведеться пройти всі етапи переговорів та провести реформи, але запевнив, що наша країна зможе це зробити.

"Понад те, попри війну, наша секторальна інтеграція до ЄС навіть пришвидшилася. Приклад — приєднання України до єдиної енергосистеми ЄС. Ми це зробили достроково, за півтора року до плану", — сказав він.

Україна може отримати статус кандидата на вступ до ЄС вже в червні