Реєстр зброї
Фото: unsplash.com

Єдиний реєстр зброї може запрацювати в Україні до кінця жовтня цього року. Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко в інтерв'ю "Укрінформу".

Реєстр буде документувати повний "життєвий цикл" зброї — від її імпорту або виробництва до продажу та знищення. Таким чином буде легше контролювати обіг зброї та запобігати її незаконному використанню. В базі міститиметься інформація про кожну одиницю зброї та її власника.

Також у реєстрі мають створити електронний кабінет власника зброї, через який особа може подавати заявку на її придбання та зберігання, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних тощо. Зараз система проходить тестування та процедури з автоматизації. Перед запуском в експлуатацію вона також має отримати атестат відповідності КСЗІ (комплексна система захисту інформації), який свідчитиме про захищеність від несанкціонованого доступу.

"Якщо відповідного закону найближчим часом прийнято не буде, шляхом внесення змін до відомчих підзаконних нормативних актів до кінця жовтня запускаємо Єдиний реєстр зброї у промислову експлуатацію вже з тим набором сервісів, які готові та можливі на цей час", — сказав Бондаренко.

Він додав, що алгоритм реєстрації зброї схожий на процес реєстрації транспортного засобу та отримання водійського посвідчення. Щоб стати власником певної зброї, громадянину потрібно пройти навчання та скласти іспит про те, що він розуміє її особливості, правила поводження.

Далі, при купівлі зброї, ця інформація буде фіксуватися в реєстрі. Крім того, людина, яка стала власником зброї, отримає певні обов’язки — своєчасно здійснити наступний відстріл, подавати на вимогу зброю до огляду тощо. Всі ці процеси також будуть відображатися у реєстрі.

Коли в Україні дозволять вільне володіння зброєю