В метрополітені пояснили свої найбільш дивні заборони

Після випадку з незрячим чоловіком та його собакою-поводирем, яких працівники метрополітену не пропустили на станцію, в інтернеті почали жваво обговорювати цю проблему в мережі.

Видання "Новое время" запитала радника начальника київського метрополітену Наталку Макогон про інші незрозумілі заборони, які діють у столичній підземці.

Чому не можна проводити в метро собак-поводирів? Яких собак/котів можна провозити в метро?

В Україні немає центру сертифікації собак-поводирів в метро. Тобто вони не привчені до специфічних умов українського метро. Наприклад, до травмонебезпечних ескалаторів. Водночас реакцію тварин, які не звикли до шуму і великої кількості людей, передбачити складно. Вони можуть злякатися, вкусити пасажира або навіть втекти. Тому невеликих котів і собак в метро можна перевозити тільки в спеціальних сумках і контейнерах.

Чому не можна провозити в метро велосипеди для дорослих?

Велосипед може травмувати свого власника та інших пасажирів через велику кількість гострих виступаючих частин. Щоб все ж таки провезти велосипед у метро, ви можете скласти його в спеціальний чохол, знявши переднє колесо. В результаті вийде велика сумка, за перевезення якої потрібно буде доплатити.

Чому не можна перебувати в метро без взуття?

Навіть взуті пасажири, зокрема діти, через неуважність травмують ноги. Голі пальці ніг на ескалаторі можуть потрапити у проміжок між стрічкою та балюстрадою. Що буде далі, краще не знати, адже копійки, які потрапляють туди, буквально розриває.

Як пересуватися в метро людям з обмеженнями зору та на інвалідних візках?

Є відпрацьована схема роботи. Людина, яка не може самостійно пересуватися в метро, повинна підійти до контролера. Той викличе співробітника, який забезпечить безпечне пересування: проводить до потрібного вагона і повідомить про даного пасажира колегу на іншій станції.

Чому не можна заходити в метро з морозивом? А з іншою їжею/напоями можна?

Морозиво може забруднити інших пасажирів. Воно капає, ви починаєте витиратися і можете навіть втратити рівновагу на ескалаторі. Ризик травмування інших пасажирів автоматично зростає. Те ж саме стосується і гарячих напоїв.

В метро не можна знімати фото і відео. А що, якщо хочеться зробити фотосесію?

Якщо ви хочете провести фотосесію в метро, то потрібно залишити заявку на сайті та отримати дозвіл. Те ж саме стосується і відеозйомки для інформаційних сюжетів. В той же час зйомка реклами і фільмів проводиться лише після підрахунків її вартості та оплати.

Чому в метро не можна грати на музичних інструментах? Чому, незважаючи на заборону, у вагонах і на станціях безперешкодно грають музиканти?

Музика може перешкодити пасажирам почути важливу інформацію, наприклад про евакуацію. У метро закликають не жертвувати гроші музикантам, які грають у вагонах, тоді це явище зникне. Вплинути на ситуацію адміністративно складно, бо потрібна заява від пасажира, а, як правило, ніхто не хоче витрачати час на її складання.

Чому в метро пускають людей без певного місця проживання?

Неохайні люди зазвичай мають паспорт та знають свої права. Якщо вони сплачують за проїзд чи проходять за посвідченнями, то немає підстав, щоб заборонити їм користуватися метро або затримувати. Те, що від них "якось не так" пахне – це дуже суб'єктивний фактор.

Чому в метро можна зустріти п'яних людей, хоча це і заборонено?

У великому пасажиропотоці складно відслідкувати всіх. Також бувають випадки з агресивними пасажирами, яких контролери фізично не можуть утримати, а співробітники поліції не завжди встигають вчасно підійти до пункту контролю. Тому пасажирів просять при необхідності користуватися кнопкою зв'язку "пасажир-машиніст" і повідомляти про п'яних і агресивних попутників.

Нагадаємо, що нещодавно журналісти підкинули "бомбу" у столичне метро.