В кінотеатрах покажуть українські експериментальні короткометражкиЦе новий проект компанії-дистриб'ютора 86PROKAT, здобутками якої є гучні прем'єри "Російського Дятлу" режисера Чада Ґрасіа, серії "86: Післямов" та яскраві документальні покази всією Україною.

Прем'єра експериментальних стрічок пройде у столичному кінотеатрі "Жовтень" 1 вересня о 19:00 за участі режисерів Еля Парвулеско та Макса Лижова.

“УКРАЇНСЬКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ” – альманах коротокометражних експериментальних фільмів молодих українських режисерів. Це п’ять документальних історій стосунків між людиною та сучасними містами, серед яких Київ, Лісабон, Лос-Анжелес, Піски та Бровари. Світові прем’єри фільмів відбулися на третьому фестивалі Кіно та урбаністики “86”.

В рамках презентації альманаху відбудеться київська прем’єра стрічки “Цвєтаєвої та Маяковського” режисерки Поліни Мошенської - володарки Гран-прі першого національного конкурсу документального кіно Пальма Півночі та грошового призу в розмірі 25 000 грн.

Окрім цього, до альманаху увійшли експериментальна стрічка “Перемир’я” Валерія Пузіка, яка отримала спеціальну відзнаку конкурсу, та приз глядацьких симпатій - “Дивокрай” українсько-американських медіаактивістів Наташі Машарової та Анатолія Ульянова.

"86" - міжнародний фестиваль кіно та урбаністики, який вже три роки проходить у місті Славутич Київської області. Програма фестивалю включає покази яскравих документальних фільмів, спілкування з режисерами, ранкову йогу, особливо цікаву програму для дітей та музичні події. 

Протягом фестивалю діють два національних конкурси My Street Films та Пальма Півночі, переможці яких отримують подальшу підтримку 86PROKAT та дистриб'юцію на вітчизняних й міжнародних платформах.

Дивокрай

реж. - Наташа Машарова, Анатолій Ульянов
США, 2015, 25’, приз глядацьких симпатій національного конкурсу документального кіно фестивалю “86” “Пальма Півночі” 2016.

Сполучені Штати Америки – справжня казка. Голлівуд, лімузини, відомі актори, Бродвей. Здається, тут кожного чекає карколомна кар’єра. Серед них – безліч українських емігрантів, які теж шукають нове життя у казці. У Дивокраї.

Цвєтаєвої i Маяковського

реж. Поліна Мошенська
Україна, 2016, 27′, Гран-Прі “Пальми Півночі”

Яка відстань між Цвєтаєвою та Маяковським? Київська Троєщина знає усі цеглинки від незграбного 1918-ого й до 2016-ого. Поетична оповідь дивних стосунків – вулиці та проспекту, кінематографу та людини.

Перемир'я

реж. Валерій Пузік
Україна, 2015, 11’, спеціальна відзнака “Пальми Півночі”

15 лютого 2015 року – день перемир’я. Ніякої стрілянини, тільки затишок та спокій. Довіра, надія, любов. Політики домовились. «Про що?» - питає гуркіт градів у Пісках. «Про що?»- питають ненаситні кулеметні черги.

70 вулиць

реж. Макс Лижов
Бровари, 7’, учасник MyStreetFilmsUkraine, учасник національного конкурсу ОМКФ 2016

Декомунізація йде містами та селами, вулицями та проспектами, будинками та квартирами. Та чи здатен статичний процес зміни табличок декомунізувати піонерів, комсомольців, партійних діячів чи комуністів? Адже у Броварах кожен третій ще живе в Радянському Союзі. Та чи лише у Броварах?

Рожева мапа

реж. Ель Парвулеско

«Рожева мапа» – один із найамбітніших проектів в історії колоніальних воєн… а також назва майбутньої кав’ярні мого випадкового гіда у столиці однієї колишньої імперії. Чи було це місто колись моїм? Я вже не пам’ятаю. Можливо, це місто Улісса.