Вогонь
Фото: unsplash.com

В районі Пущі-Водиці та на тих територіях Київській області, де велися бойові дії, місцеві мешканці знаходить зразки трубчатого пороху. Про це повідомляє Київська міська військова адміністрація.

Трубчастий порох, що знаходять мешканці Київщини, має вигляд видовжених паличок, чимось схожих на бенгальські вогники. Військові використовують його для відстрілу артилерійських снарядів. В КМВА попереджають, що такі знахідки можуть бути небезпечними. 

"Попри заборону відвідувати лісову зону, деякі місцеві жителі збирають такі порохові заряди. Зокрема, використовують в побуті для розпалення домашніх печей та котлів для обігріву будинків. Цього робити не можна", — застерігають у військовій адміністрації.

Річ у тому, що на відкритому повітрі пороховий заряд горить контрольовано через малий тиск. Однак при використанні у закритому просторі, наприклад, в печах та котлах, трубчатий порох є пожежо- та вибухонебезпечним. І навіть пара таких паличок може призвести до детонації через стрімке виділення теплової енергії та газоподібних продуктів.

Нагадаємо, що мешканців Києва просять не відвідувати ліси та лісопаркові зони на околицях міста, бо ці місця ще досі є небезпечними. Особливо це стосується Житомирського та Вишгородського напрямків, де велися бойові дії та розташовувались окупанти.  

У Київській області заборонили польоти БПЛА: що очікує порушників