В "Київгазі" пояснили, чому кияни вимушені митися холодною водою
Фото: кияни вимушені митися холодною водою (tinydog)

Пресс-служба "Київгазу" пояснила причину відсутності горячої води в оселях багатьох киян. Адже більшість мешканців міста справно сплачує за житлово-комунальні послуги і не розуміє причину відключень.

Як виявилось, причиною відсутності гарячої води є величезна заборгованість "Київенерго" перед "Київгазом", сума якої складає 172 млн грн. Саме через неї було обмежено газопостачання до 106 з 176 котелень "Київенерго". 

"Слід нагадати, що столичний постачальник теплової та електричної енергії формує понад 80% доходу ПАТ "Київгаз", а тому обмеження подачі газу до котелень ПАТ "Київенерго" є вимушеним кроком, який має на меті забезпечити повноцінне та безперебійне функціонування ПАТ "Київгаз", — пояснюють у компанії.

Аналогічна ситуація, нагадують там, склалася із НАК "Нафтогаз України" в минулому році, проте там сума заборгованості була більше мільярда гривень. Тоді "Київенерго" знайшло фінансові можливості для погашення боргу. 

Також у "Київгазі" кажуть, що зволікання "Київенерго" з погашенням заборгованості може призвести до зриву опалювального сезону в Києві. Адже енергомонополіст надає послуги з централізованного опалення, які неможливо забезпечити без справної роботи котелень. 

"Найбільш незахищеними за даних умов залишаться школярі, які 1 вересня підуть до шкіл, де будуть відсутні такі базові і необхідні речі, як гаряча вода та тепло", — додають у "Київгазі".

Відзначимо, що раніше у "Київенерго" розповіли про величезні борги киян за електрику.