В Києві створили петицію з вимогою заборонити дурні петиції

Деяким киянам остаточно набридли безглузді петиції, від яких немає ніякої користі і які тільки дискредитують цей інструмент впливу на міську владу. Набридли вони настільки, що один з мешканців столиці створив свою петицію з вимогою заборонити створювати дурні петиції.

За словами автора звернення Дениса Валерійовича, щодня на сайті Київради з’являються десятки петицій, проте лише одиниці з них є насправді цікавими та несуть користь. Більшість же звернень до міської влади є безглуздими і не мають ніякого сенсу.

Тому він пропонує ввести попередню модерацію петицій перед публікацією на сайті Київради і проведенням голосування.

«Якщо ж автор петиції не проходить більше трьох разів на головну сторінку і його петиція не проходить модерацію, то цього автора пропонується блокувати спочатку на місяць (щоб одумався), а при повторному створенні дурної петиції — безстроково», — пропонує Денис Валерійович.

Ми запитали в  Дениса Валерійовича, що саме спонукало його створити таку петицію. У відповідь він навів низку петицій, які на його думку є цілковито безглуздими.

«Тільки в цьому місяці, який ще не закінчився, вистачає дурних петицій. Одна людина просить заборонити мотоциклістам пересуватися містом в нічний час, а інший вимагає заборонити в’їзд в місто автомобілям з дизельним двигуном. Ідіотизм, я вважаю. Є, звичайно, гонщики, які вночі люблять пошуміти на дорогах, але це не причина забороняти взагалі їздити на цьому транспорті містом. Так само, як і заборона їздити на дизельному авто. Не подобається — переїжджай за місто, в ліс. Там тиша і свіже повітря.

Є ще так звані інженери-будівельники, яким захотілося побудувати тунель в районі Повітрофлотського шляхопроводу, щоб не крутитися на розв’язці, а швиденько під землею скоротити шлях до свого дому або до офісу. Тут навіть фахівцем не треба бути, щоб стало зрозуміло, що реалізувати це просто нереально.

Якомусь креативному Олексію спало на думку перейменувати готель «Україна» в UQRAIN. У цього готелю не така вже й велика історія, але вона є. Тим більше, що до створення цього будинку доклали руку такі архітектори, як Добровольський, Мілецький і Приймак. Я б взагалі заборонив торкатися до історичних будівель Києва, навіть до назв. Тільки реставрація.

Ще з останніх — заборона реклами в кінотеатрах перед показом фільмів. Воно було б і добре, але кінотеатр довго не протягне на продажу квитків і попкорну. Хочеш дивитися без реклами — купуй DVD або дивись онлайн на платних ресурсах.

Більш ніж половина петицій — безглузді й не приносять користі. Тому треба жорсткіше модерувати їх. Є ж адекватні люди в Київраді, які мають відношення до розділу сайту з такими «ідеями». Розділити петиції на три частини — «маячня», «спірні» і «лідери». «Маячню» відсівати та не публікувати, а інші нехай спробують стати реальністю», — пояснив нам свою позицію Денис Валерійович.